DEFAV ve DEFAMED depremzedeleri yalnız bırakmadı

Yazılar geri dön

Denizciler, depremden etkilenen vatandaşlar için açtığı yardım kampanyasına devam ediyor.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV), Marmaris yangınında olduğu gibi Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında da mezunları ve camiasında bir yardım kampanyası başlattı.

Yardım kampanyasında 1.000.000 TL bağış toplanırken, Delta şirketi aracılığı ile 18 adet jeneratör satın alınarak deprem bölgesindeki okul mezunları ve ailelerine ulaştırıldı. Deprem bölgesinde mal varlığını kaybeden İTÜ öğrencileri ve yakınlarına maddi desteklerde bulundu. Depremden etkilenen illerin bir başka önemli ihtiyacını karşılamak için ise Konya Göksan Prefabrik Konteynır şirketi ile anlaşma sağlayan DEFAV, 8 adet tuvaletli ve mutfaklı konteynırı da bugün yola çıkararak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

DEFAV’dan yapılan açıklama şu şekilde :

6 Şubat 2023 günü ne yazık ki ülkemiz bir kez daha deprem felaketine maruz kaldı. Depremde kaybettiklerimize Allah rahmet ,yaralıları acil şifalar ,yakınlarına da sabırlar diliyoruz. DEFAV görülmemiş şiddette meydana gelen bu felakete kayıtsız kalamadı ve hemen Marmaris yangınında yaptıkları gibi bir yardım kampanyası başlattı. Açtıkları yardım kampanyasının bu güne kadar Mezunlarımız ve camiamızdan 1 .000. 000,00 TL. Bağış toplanmıştır.

Bu bağışlar kısa sürede organize olarak aşağıdaki gibi paylaşılmıştır.

1. Deprem Bölgesinde bütün mal varlığını kaybeden okullu kardeşimize 20 000,00 TL maddi yardım yapılmıştır.

2. Delta şirketinden 18 Adet 10,5 Kw lık Jeneratör satın alınmış ve dağıtımı ,okul mezunlarımı ve aileleri başta olmak üzere dağıtılmıştır. Bu 10 jeneratör için ,224 Bin 200,00 TL ödenmiştir.

3. Sonradan alınan 8 adet Jeneratör bedeli, YDO KARA grubu, Okullu kardeşlerimizden gelen 180 000 TL bağış ile tamamlanmıştır. Bu tutara Koray Karagöz kardeşimiz de 10 000,00 TL katkıda bulunmuştur.

4. Teslim alınan 18 generatör için ayrıca yakıy,yağ ve kablo ücretleri olan 15 Bin 210,00 TL ödenmiştir. Jeneratörlerimizden biri şu an iki engelli vatandaşımızın ısınma ihtiyacını karşılıyor.

5- Konya Göksan Prefabrik konteyner şirketi ile 8 adet, tuvaletli ve mutfaklı konteyner anlaşması yapılmıştır.
Konteynerler gün içinde iki tanesi teslim alınmış ve İskenderun Gelişim Hastanesi için yola çıkarılmış ve biraz önce de yerlerine ulaştırılmıştır. Diğer 6 tanesi hafta içinde teslim alınacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Bunun için 360 000,00 ödenmiştir.64 800,00 TL borcumuz kalmıştır..

İlk iki konteynerimizi İskenderun’ a gönderdik ve teslim ettik.
Bu konteyner nakliyesinde bizlere destek olan 2004 Mezunumuz Burak Atasoy kardeşimize de ayrıca teşekkür ederiz.

6- Mk.4 Öğrencimiz ,Maraş ‘ta yakın akrabaları için maddi talepte bulunmuştur . Bu kardeşimize de 10.000 TL maddi yardımda bulunulmuştur.

7- 14 Şubat 2023 tarihinde teslim aldığımız 2 konteyner ise Adıyaman Petrol Rafinerisi lojmanlarına mühendis ve aileleri için gönderilmiştir. Nakliye işlerini Tarkan Karakaya kardeşimiz yapmıştır.

8- 16 Şubat 2023 tarihinde teslim aldığımız 2 konteyner ise iki okullu kardeşimizin ailelerine teslim edilmek üzere, nakliyesi Burak ATASOY(2004 )kardeşimiz tarafından yapılarak teslim edilecektir.

9- Diğer iki tanesi ise 20 Şubat 2023 tarihinde Hatay bölgesinde iki ihtiyaç sahibine teslim edilecektir.

10- 14 Şubat 2023 tarihinde deprem bölgesindeki bazı ihtiyaçları karşılaması için 2008 mezunumuz Ekrem Şakar’a 15 Bin TL.havale edilmiştir.

11- Denizci kardeşlerimizin kurduğu yemek çadırı için 2 adet projektör bedeli olarak 1. 227,20 TL ödenmiştir.

12- Sizlerden gelen istekler doğrultusunda 2 konteyner daha sipariş edilmiş olup, teslim edildikten sonra sizlerle paylaşılacaktır.

-Jeneratörlerin alımında ve dağıtımında büyük destekleri olan kardeşimiz Ertuğ Kemal Yılmaz’a (2001 mezunu) çok teşekkür ederiz.

-Ülkemizin bu acı gününde, bir nebze olsun acıları hafifletmek için yardım eden sizleri her zaman yanımızda görmekten, desteklerinizden ve güveninizden büyük onur duyduğumuzu belirtmek isteriz.

-Bu arada, depremin olduğu günden itibaren bize hemen desteklerini belirten, Ahmet Haznedar kardeşime de ayrıca burada duyarlılığı ve desteği için çok teşekkür ederiz.

-DEFAV ve DEFAMED Yönetim Kurulları olarak, bu büyük acının kısa sürede kaybolmayacağını bildiğimiz için kampanyamıza devam etme kararını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İTÜ DEFAV ve İTÜDEFAMED yönetim kurulları ayrıca kampanyalara devam etme kararlığını kamuoyu ile paylaşarak yardım yapanların listesini paylaştı.

Yardım yapan dostlarımızın listesi;

Kazım Avcı, Feyzullah Yavuz, Serpil Yılmaz, Cem Mohan, Hasan Dinçer, Mehmet Yusuf Mardin, Ahmet Fuat Otarcı, Ayla Mahmutçepo, Mert Ahmet Kara, Fatma Akkaya, Alaattin Kurt, Ali Haydar Yüce, İlkfer Denizcilik, Mustafa Dursun Arar, Fulya Tekin İstikbal, Özlem Türk Mohan, Alyans Gemi Kiralama, Aytuf Ecertaştan, Özgür Aşık, Emre Şen, İsa Varhan, Bülent Coşkun, Kpi Oceanconnect, Hüsnü Koray Karagöz, Orhun Oguzülgen, Oğuz Gönderen, Özlem Yılmazel, Transbosphor Denizcilik, Birleşik Ödeme Hizmetleri, TGS Denizcilik, Mehmet Murat Nurova, Adnan Erdal, Ahmet Yaşar Can, Rahmi Alpaslan Soyuer, Kerin Erben, Elif Dilekhan, Tayfun Sözer, Sailfleet Yat İşletmeciliği, Fikri Tuna, Ebru Gülbağ, Gökalp Sivrikaya, Savaş Çakmak, Raşit AKtan, Mehmet Caner Ay, Aytuğ Ecertaştan, Mutlu Dündar, Şemsettin Özyapar, Saadet Aslantürk, Erdem Bal, Mustafa Demir, Mükerrem Bahçe, Cemil Şen, Aysu Sevin Ülker, Beyhan Tufan, ÜNİTÜRBİN, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Ali Bilgehan Küey, Özlem Soyek, Hakkı Sarıkaya, Ayhan Büyüktürkoğlu, Akay Viran, Deniz Atıcı, Erol Solak, Mustafa Öcal, Gürhan Ten, Miran Akçar, Saim Oğuzülgen, Kuzey Sigorta, Merve Rona, Osman Celal Tun, Ali Cömert, Leyla Çiçek, Mehmet Hakan Mamuş, Akın Ayman, Ali Bozoğlu, Ömer Asmalı, Süleyman Merthan Baykut, Şeref Özer, Tanzer Satır, Ahmet Uğuray Ak, Ersan Gürgül, Erol Pınar, Ali Keskin, Zafer Şahinoğlu, Mustafa Soner, Seahorse Denizcilik, Hasan Naiboğlu, Mariner Gemi Acente, Murat Yavuztürk, Emirhan Tok, Hüseyin Ener, Mersin Deniz Ticaret Odası, İlhan Özerdim, TEKY Denizcilik, Ömer Faruk Hoşgör, Ortech Marine, Rahmi Alpaslan Soyuer, Serhat Özden, Aylin Coşkun, İbrahim Mete, Hakan Işıkçı, Özlem Yazgan, Burak Yazgan, Mehmet Hüsamettin Canbilen, Sait Palandüz, Ziya Günay Özgürel, Ömer Gayır, Ottoman Capital, Ali Gökgöz, Trans Gemicilik, Ahmet Çeki Özçelik, Sema Kırbaş, Birsem Melek, Erdem Külekçioğlu, Bülend Temur, Metin Aldoğan, Volkan Tok

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön